Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin arama sonuçlarındaki görünürlüğünü artırma sürecidir. Bu, yüksek kaliteli içerik oluşturmaktan etkili geri bağlantılar ve sosyal medya pazarlamasına kadar çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilebilir.

Markanızı duyurmak istiyorsanız SEO, dijital pazarlama stratejiniz için olmazsa olmaz bir unsurdur. Moz tarafından yapılan bu araştırmaya göre, tüketicilerin %93’ü ürün araştırmalarına Google’da başlıyor. Bu, şirketiniz arama sonuçlarının ilk sayfasında görünmüyorsa, her ay binlerce potansiyel müşteriyi kaçırıyor olabileceğiniz anlamına geliyor!
SEO, her işletmenin online pazarlama stratejisinin kritik bir parçasıdır. Hedef kitlenize ulaşmak ile onlara hiç ulaşamamak arasındaki fark olabilir. Çok fazla iş gibi görünebilir, ancak çevrimiçi ortamda başarılı olmak istiyorsanız, SEO’ya şimdi yatırım yapmanız önemlidir. İşte bunun bazı nedenleri:

1. İnsanlar Google’ı diğer tüm arama motorlarından daha fazla kullanıyor – tüm aramaların %96’sı Google üzerinden yapılıyor! Etkili bir SEO stratejisi olmadan hedef kitlenizin büyük bir bölümünü kaçırıyor olabilirsiniz.

2. Arama sonuçlarının ilk sayfası tıklamaların %90’ından fazlasını alır – Bu, Google’ın ilk sayfasında üst sıralarda yer almazsanız, insanların web sitenizi göremeyeceği anlamına gelir! İlk sayfada yer almadığınız sürece kimse sizi bulamayacaktır.

3. Güçlü içeriğe sahip olmanız gerekir – İnsanlar bir şey ararken sizin sitenize rastlar ancak aradıklarını bulamazlarsa hızla başka bir siteye geçerler çünkü sizinkinde baştan sona okuyacak kadar ilgilerini çekecek ya da en azından başka bir yere geçmeden önce hızlıca göz gezdirmelerini sağlayacak kadar değerli bir şey yoktur.”

Etkili SEO hizmeti için bizimle hemen iletişime geçin. Biz sizin için en iyisini hazırlayalım.